Historie firmy SOLÉ Diesel 

Firma Solé Diesel byla založena v roce 1914 Enrique Sole Jorbou a v současné době ji spravuje vnuk zakladatele Enrique Sole. Firma dosáhla od svého založení více než 50.000 námořních motorů. Tento rok oslavujeme padesáté výročí výroby prvního z nich.

Firma Solé Diesel byla založena jako rodinný podnik specializující se na stavební vozy, a poté zejména na opravy automobilů. První motor z výroby pro průmyslové použití byl jednoválec 7 HP.

Solé Diesel začala vyrábět námořní motory až po roku 1949, kdy postavila jedno, dvou a tří-válcové motory s maximálním výkonem 30 HP. Tyto motory byly kompletně navrženy a postaveny v továrně Martorell. Poté byl vzduchem chlazený motor transformován do systému chlazení mořskou vodou, pomocí  dvou-a tří-válcového Lombardini. Za ta léta se Sole DIESEL vyvinula a vytvořila vlastní adaptační systémy a originální díly pro úpravu motorů pro mořské prostředí.

Od roku 1972, Sole, SA převzala úkol přizpůsobit motory do 150 HP pro mořské prostředí, s firmami Perkins a poté Mercedes. V roce 1978 se společnost posunula velkým skokem vpřed - přizpůsobením motorů do mořského prostředí s pomocí základny Mitsubishi.

Firma v současné době dispomuje nejmodernější technologií výroby, včetně centrech číslicově řízených strojů, nových zkušebnách pro motory, pro převodovky a měniče, nové zařízení na výrobu a vyvážení vrtule, čímž získala 80% nárůstu produkce za posledních pět let. Nabídka motorů koresponduje s růstem ve své oblasti trhu - čtyři typy mořských motorů s výkony mezi 17 a 272 HP, které mohou pohánět jedno a třífázové mořské elektrocentrály do výkonu 100 kW.

Firma Solé Diesel nyní dosáhla pozici "vedení v rozsahu motorů menší než 150 HP." jak ve Španělsku, tak na zahraničních trzích, v Evropě, severní Africe, Severní a Jižní Americe, Asii a Oceánii

 

Firma Sole