Lodě na vodě

20.03.2012 14:30

Asociace lodního průmyslu (APL) připravila již čtvrtý ročník výstavy lodí, vodních sportů a lodního příslušenství LODĚ NA VODĚ 2012, který se uskuteční 12. - 15. dubna v Praze (Rašínovo nábřeží a Smíchovská pláž). Projekt vznikl na základě přání výrobců a prodejců lodí, členů APL, s cílem podpořit rozvoj tohoto oboru v České republice. Koncept výstavy je inspirován obdobnými přehlídkami v Janově, Barceloně, Cannes, Helsinkách či Hamburku.

Výstava LODĚ NA VODĚ je v České republice i ve střední Evropě svým pojetím a ve svém oboru jedinečná. Výjimečnost projektu spočívá především v možnosti vystavovat lodě jak na výstavní ploše na nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy.

Stále větší zájem vystavovatelů o prezentační plochu nás letos vede k rozšíření výstavní plochy Rašínova nábřeží o protější břeh - Smíchovskou pláž. Propojení obou břehů bude zajištěno přívozy, což zajisté přispěje k celkovému zatraktivnění výstavy. Mezi Železničním a Palackého mostem budou na ploše větší než 13000 m2 k vidění nejnovější modely lodí, od malých sportovních člunů až po velké námořní plachetnice a luxusní motorové jachty. Lákadlem pro návštěvníky bude možnost nejen si vystavené lodě prohlédnout, ale některé dokonce i vyzkoušet. Nesmíme opomenout atraktivní doprovodný program připravovaný na břehu i na vodě - závody, exhibice, přehlídky, autogramiády, apod.

Vzestupná tendence na trhu lodí a stále rostoucí poptávka české veřejnosti po pobytu na vodě a sportovním vyžití na vodní hladině, ať již na domácích vodách či na moři, přilákaly v roce 2011 na výstavu téměř 10 000 návštěvníků.

Na shledanou u vody!